NLroei Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft
inloggen

Follow nlroei on Twitter


onderdelen  

uitslagen
kalender
forums
fotoboek
video
blikkenlijst
trainingslog
links
zoeken
winkel
archief


zoeken  



winkel  

the perfect stroke
boek: Overwonnen


sponsors  

Klik alsjeblieft

Klik alsjeblieft

Klik alsjeblieft



wie is online?  

We hebben 41 gasten en 0 leden online. Je bent een anonieme bezoeker. Klik hier om in te loggen of gratis te registreren.


about  

over nlroei
nlroei op eigen site
foto's op eigen site
foto's nabestellen

twitter.com/nlroei


Nieuws- en persberichten Op naar een schone lei
geplaatst door michiel op vrijdag 3 september 2010 - 21:26

Schouten en Sigmond poseren in de nieuwe roeipakjes
De Koninklijke Nederlandse Roeibond (KNRB) had vandaag genoeg te vertellen. Naast de officiële start van de verbintenis met nieuwe hoofdsponsor Aegon, de bijbehorende nieuwe roei-outfits plus grootse plannen die werden gepresenteerd op de persconferentie, en de bekendmaking van de EK-equipe werden wereldkampioenen onder 23 jaar Tycho en Vincent Muda ook geëerd. De tweeling, die in het Wit-Russische Brest goud won, kreeg van de KNRB een bos bloemen en uit handen van Aegon een passend presentje: twee Ajax-shirts met hun namen erop, plus de uitnodiging om een Champions League-wedstrijd naar keuze mee te maken.
Het fêteren van de gebroeders Muda was een luchtig slot op een toch vrij serieuze persconferentie, waarbij vooral technisch directeur René Mijnders uitvoerig aan het woord was. Mijnders, die ook hoofdcoach is van de roeibond, legde in een uitgebreide presentatie uit hoe de roeibond er nu voor staat en wat de plannen voor de toekomst nu precies zijn. Hierin was vanzelfsprekend ook een plaats weggelegd voor nieuwe hoofdsponsor Aegon, wiens sponsorbijdrage hard nodig is om op koers te blijven. Want, zo stelde Mijnders, “zonder Aegon had het EK niet zo duidelijk op de agenda gestaan als nu.”


Dat de financiële situatie van de roeibond te wensen over liet mag geen geheim zijn. Sinds januari, toen de meerjarige verbintenis met advocatenkantoor Boekel de Nerée ten einde liep, zat de KNRB al zonder hoofdsponsor en met het oog op het toch vrij prijzige wereldkampioenschap roeien in Nieuw-Zeeland was de nood aan de man. Het is daarom ook niet vreemd dat Eric Niehe, de voorzitter van de roeibond, de hele bijeenkomst in opperbeste stemming was. Wat de sponsorovereenkomst tussen Aegon en de roeibond nu precies inhoudt is echter een raadsel. Er werd met geen woord over bedragen gerept, maar gezien de vrijheid die roeiers geboden wordt om op eigen instigatie op zoek te gaan naar sponsoring ligt het voor de hand om te concluderen dat er nog niet direct van een suikeroom gesproken kan worden. De betrokkenheid en het enthousiasme van de vertegenwoordigers van Aegon was echter aanstekelijk én bemoedigend. De ambities van de sponsor zijn groot: waar geld nodig is, zo leek te worden geïmpliceerd, zal geld beschikbaar worden gesteld. “En de pakjes, die zijn nog te lubberig. Ik wil dat iedereen een persoonlijk opgemeten outfit krijgt,” sprak de vertegenwoordiger van Aegon aan het einde van de bijeenkomst.

Toch zingt de financiële situatie door in het achterhoofd, zeker gezien de plannen die Mijnders in zijn presentatie aan de zaal voorspiegelde. Het grootste deel daarvan ging over de toekomst van het Nederlandse roeien. De vraag hoe de oranje roei-equipe de komende jaren structureel hoog op het podium kan eindigen – in de top 5 van het landenklassement en met 6 medailles op de Olympische Spelen van 2020 – stond daarbij centraal.

De vergelijkingen die de hoofdcoach van de roeibond trok met andere, succesvolle roeilanden – Mijnders noemde Engeland, Polen en Nieuw-Zeeland als voorbeelden – waren echter wat simpel gesteld. Natuurlijk, Engeland heeft enorm veel middelen door een sponsorbedrag dat ettelijke miljoenen euro’s omvat en dat is een droomscenario voor het Nederlandse roeien. Tot het moment dat de KNRB echter dezelfde bedragen tot zijn beschikking heeft, is het moeilijk om een soortgelijk stelsel te lanceren in Nederland. Sowieso werd in de presentatie wat makkelijk vergeten dat het een groot verschil is om met professionele sporters te werken – die betaald worden om te sporten – en met een groep die nog iets doet naast de sportcarrière.

Mijnders wees in zijn relaas ook op het nut van trainingskampen. “De Polen gaan bijvoorbeeld 35 weken in het jaar op trainingskamp,” vertelde hij. Dat klopt wel, maar dat feit verdient enige nuance. Net als Nederland heeft Polen meerdere roeibanen, en om centraal te kunnen trainen zijn sommige Poolse roeiers niet altijd thuis – iets wat niet noodzakelijkerwijs hetzelfde is als een trainingskamp. Op die manier zou namelijk ook beredeneerd kunnen worden dat veel Nederlandse roeiers vaak (zo niet altijd) op trainingskamp zijn omdat de Bosbaan niet hun thuiswater is.

En nog los daarvan: zitten de roeiers wel te wachten op zoveel (buitenlandse) trainingskampen? Getuige de reacties van sommigen van hen – na afloop van de persconferentie – is het maar de vraag of de Nederlandse professionalisering zich één op één moet spiegelen aan andere roeilanden. Bondscoach van de lichte roeiers John Faulkner gaf overigens aan prima getraind te hebben op de Almeerse roeivereniging Pampus terwijl de damessectie in het Franse Mulhouse verbleef. Almere is misschien minder exotisch, maar wellicht even effectief.

De toekomstplannen van de roeibond liggen hoe dan ook wat verder van het spreekwoordelijke bed dan de belangrijke toernooien waarop de KNRB voor het eerst hoopt te scoren voor Aegon. Het eerste meetmoment zal het EK zijn (10-12 september), een toernooi dat de afgelopen jaren nog niet echt een reputatie heeft opgebouwd. Met het laat in het seizoen geplande wereldkampioenschap in Nieuw-Zeeland is dat dit jaar wel anders. Oorspronkelijk was er nog een vierde wereldbeker gepland, maar met het wegvallen van die mogelijkheid bleven alleen de Europese Kampioenschappen over. Nederland gaat daar met acht ploegen heen: een mannen skiff (Roel Braas), een lichte mannen skiff (Jaap Schouten), een lichte twee-zonder (Paul Drewes en Joris Pijs), een lichte dames dubbeltwee (Maaike Head en Rianne Sigmond), een lichte vier-zonder (Tycho Muda, Vincent Muda, Roeland Lievens, Tim Heijbrock), een zware vier-zonder (Olaf van Andel, Mitchel Steenman, David Kuiper en Derk Noordhuis), een dames acht (Femke Dekker, Nienke Kingma, Claudia Belderbos, Sytske de Groot, Chantal Achterberg, Kirsten Wielaard, Roline Repelaer van Driel, Carline Bouw, stv. Anne Schellekens) en een mannen-acht (Diederik Simon, Vincent van der Want, Robert Lücken, Sjoerd Hamburger, Olivier Siegelaar, Meindert Klem, Kaj Hendriks, Rogier Blink, stm. Peter Wiersum).

De meest opvallende naam? Natuurlijk die van Sjoerd Hamburger in de mannen-acht. Eerder dit jaar gaf Hamburger namelijk nog aan dat hij niet verwachtte actief te zijn in Nieuw-Zeeland. Vorig jaar, toen hij ook in Engeland studeerde en de Boat Race voer, werd hij in seat races nog uitgeschakeld voor WK-deelname. Dit jaar was het wel anders. Er werd beroep gedaan op de voormalig Nederlands skiff- en ergometerkampioen, en het bleek dat Hamburger nog zijn mannetje stond. De meest opvallende naam die verder ontbreekt is die van Annemiek de Haan. Enkele weken geleden besloot de roeister van Skøll de riem voorlopig even te laten voor wat het is omdat ze zich wilde richten op haar studie. “Ze is nog niet uit de picture”, verzekerde Mijnders de zaal met toehoorders, “maar voorlopig neemt ze even wat gas terug.”

In de zware sectie zijn ook nog wat andere bijzonderheden te ontdekken. Ook de aanwezigheid van Rogier Blink in de mannen-acht verdient wat aandacht. Blink, die vaak genoeg geen blad voor de mond neemt, gaf na de wereldbekerwedstrijd in Luzern (begin juli) al aan dat het wat hem betreft duidelijk was: zijn prestatie met verenigingsgenoot Nanne Sluis in de twee-zonder (achtste overall) moest toch genoeg zijn voor een WK-ticket? Er werd echter anders besloten. “Daar wist ik in eerste instantie niks van. Ik moest zelf initiatief nemen om te kijken wat de roeibond voor mij en Nanne in gedachten had. Dat bleek uiteindelijk geen twee-zonder te zijn, maar eventuele deelname aan de selectie voor de acht. Nanne mocht overigens alleen voor de vier racen. De deur heeft nog lang nagetrild na afloop van mijn gesprekken met René en Dave [McGowan, bondscoach zware mannen, red]”, vertelt Blink desgevraagd. De roeier van Gyas maakt zich verder geen zorgen meer over zijn positie. “Ze weten hoe ik er over denk. Ik had het anders gedaan, ik zie andere prioriteiten. Als de bond het daar niet mee eens is, dan zij het zo. Ik zit nu in de acht en ga keihard mijn best doen om goede resultaten te boeken. Dat weten de jongens in de boot en Dave ook.”

En wat te denken van de mannen vier-zonder? Tijdens de persconferentie gaf Mijnders aan dat de “prioriteitsboot bij de dames en de heren de acht is”. Opvallend, zeker gezien het feit dat de vier-zonder toch wel gevestigde roeiers als Steenman, Van Andel en Kuiper aan boord heeft. Kuiper neigde dit jaar naar overtraindheid, maar is wel Nederlands kampioen in de twee. Steenman idem dito, en het probleem dat de roeier van Skadi had met zijn rug is volgens eigen zeggen “al lang voorbij”. Is er dan iets anders aan de hand? Al na Luzern gingen de geruchten dat er problemen waren binnen de groep en dat sommige roeiers niet overtuigd waren van de motivatie van anderen. De roeiers van Skadi werden toen al genoemd. Dat ze nu bij elkaar in de vier-zonder zitten was volgens Mijnders “toeval”. De onenigheid werd echter wel als dusdanig onderkend door een aantal van de betrokken roeiers.

Dat maakt de uitspraken van de technisch directeur om twee redenen diplomatiek. Aan de ene kant is het diplomatiek handig, want het lijkt niet noodzakelijk om op een officiële bijeenkomst ten overstaan van de nieuwe sponsor te erkennen dat er wat gerommel is, maar anderzijds is het ook in diplomatieke zin weinig doortastend. Niemand zal coaches een probleem aanrekenen; alleen als het niet opgelost wordt zullen er vraagtekens worden geplaatst. Ook door sponsors. Of het creëren van een vier-zonder een tijdelijke of vaste oplossing is moet blijken. Steenman en Van Andel gaven aan dat de boot “erg goed loopt, en dat ze toch goed mee moeten kunnen doen – zeker op het EK, maar waarschijnlijk ook het WK”. Wie weet is het afdoende.

De persbijeenkomst van de KNRB leek min of meer bedoeld om een mooie nieuwe start in te luiden. Een schone lei; met nieuwe roeipakjes, een ervaren en betrokken sponsor, innovatieve plannen en een mooie opbouw naar een succesvol WK. De bordenwisser die de bond echter hanteert lijkt nog niet echt uitgeklopt en de lei is op die manier nog niet echt schoon. Gebeurt dat de komende tijd nog, of maken we ons op voor een moeizaam WK?




| Stuur dit bericht door | Printer vriendelijke pagina

"Op naar een schone lei " | Inloggen/Aanmaken van een account | 4 reacties
Drempel
Alleen geregistreerde gebruikers kunnen reacties plaatsen.
De redactie neemt geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van onderstaande reacties. Hou de reacties graag netjes, en bij discussies niet anoniem.

Re: Op naar een schone lei (Score: 1)
door gs op vrijdag 3 september 2010 - 22:58
'[...] een dames acht (Femke Dekker, Nienke Kingma, Claudia Belderbos, Sytske de Groot, Chantal Achterberg, Kirsten Wielaard, Wianka van Dorp, Carline Bouw, stv. Anne Schellekens) [...]'

Op de KNRB website staat Roline Repelaer van Driel in de damesacht vermeld in plaats van Wianka van Dorp - die bij de inschrijvingen wel vermeld staat als W2- met Olivia van Rooijen, maar niet op de KNRB website.

Re: Op naar een schone lei (Score: 1)
door Tinus op zaterdag 4 september 2010 - 13:22
Kunnen we nog wel spreken van de oranje roei-equipe?

Re: Op naar een schone lei (Score: 1)
door bert op zondag 5 september 2010 - 22:13
Ok, oranje was te veel 'ING", de leeuw is natuurlijk dan ook taboe...
Maar wat is dit dan? KLM blauw..? 'past bij jou'.. dan is de cirkel rond en zijn we weer bij de 'Postbank' en de voorloper van de ING...
Ach een vleugje Koningshuis, een oranje wimpel bij de vlag? Waarom niet...
 

aanmelden  

 Loginnaam
 Wachtwoord
 Onthoud mij
Ben je nog niet geregistreerd? Je kunt je hier inschrijven.


gerelateerde links  

  
· Nieuws- en persberichten
· artikelen van michiel


© 1996-2012 Stichting NLroei - Luciastraat 10, 7555 VW Hengelo - tel. 074-2503534 - fax. 074-2452055 - info@nlroei.nl