NLroei Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft
inloggen

Follow nlroei on Twitter


onderdelen  

uitslagen
kalender
forums
fotoboek
video
blikkenlijst
trainingslog
links
zoeken
winkel
archief


zoeken  



winkel  

the perfect stroke
boek: Overwonnen


sponsors  

Klik alsjeblieft

Klik alsjeblieft

Klik alsjeblieft



wie is online?  

We hebben 42 gasten en 1 lid online. Je bent een anonieme bezoeker. Klik hier om in te loggen of gratis te registreren.


about  

over nlroei
nlroei op eigen site
foto's op eigen site
foto's nabestellen

twitter.com/nlroei


Verslagen Trots en bewijsdrang heersen op NK Groot
geplaatst door michiel op maandag 7 juni 2010 - 16:11

Bouw en De Haan: DSA2x NK
Het Nederlandse kampioenschap kleine nummers brengt vaak iets meer spanning met zich mee dan de strijd om de titels in de grotere bootklassen. Niet heel verrassend; het NK Klein is meer dan eens een meetmoment voor de absolute top van roeiend Nederland, in tegenstelling tot het NK Groot waarbij de oranje ploegen plichtmatig hun halen komen maken of de titels overlaten aan de subtop van Nederland. Bovendien zitten de toproeiers op het NK Groot veelal met elkaar in één boot, waardoor de concurrentie nagenoeg kansloos is. Op de wedstrijden van de Amsterdamse Roeibond (ARB) was een kentering te zien in dit principe. Niet alleen waren vrijwel alle NK-nummers redelijk goed bezet, ook zorgde bewijsdrang bij veel ploegen voor schitterende onderlinge strijd en snelle tijden.

Op sommige fronten werden daarbij de gedoodverfde favorieten op achterstand gezet. De finale van het zwaarbezette SA2x-veld was bijvoorbeeld op de meet een prooi voor de Nereus-boot met Freek Robbers en Dirk Uittenbogaard. Robbers, vorig jaar te licht bevonden voor de nationale SB-dubbelvier, was ook voor het NK dit jaar gepasseerd voor de prioriteitsboot van de scullers onder 23 jaar. Met een furieuze start nam het Nereus-duo al in het eerste kwart van de wedstrijd de leiding om die vervolgens niet meer af te staan. De twee favoriete boten, Nereus (Daan Brühl en Philip van der Linde) en Njord/Proteus (Jaap Schouten en Arnoud Greidanus), kwamen daarbij niet verder dan plaats drie en vier. De tweede plek werd namelijk ingenomen door de verrassend sterk roeiende Delfte combinatie van Bauke Vogelzang Kuipers (Proteus-Eretes) en Jelte van Oostveen (Laga). De vierde plek van de nationale lichte dubbel was een domper. Hoe het nu verder moet met die boot is een groot vraagteken. Schouten oogde voorafgaand aan de race nog redelijk opgewekt, maar of dat na de race nog steeds was valt te betwijfelen. De achterstand op Robbers en Uittenbogaard bedroeg bijna 8 seconden. Met baanvoordeel had dat gat niet zo gek veel te maken, ook al roeide het Nereus-duo op boei 7. Robbers en Uittenbogaard oogden getergd, tot op het bot gemotiveerd om te laten zien dat ze goede roeiers. Dat lieten ze zonder twijfel zien, en bondscoach onder 23 Coen Eggenkamp lijkt dit jaar een luxeprobleem te hebben. Ook de dubbelvier presteerde een dag eerder namelijk naar behoren. Ze sleepten na een spannende race de titel binnen, vlak voor de soepel roeiende combinatieploeg van senioren Jaap Schouten en Arnoud Greidanus en junioren Bastiaan Vervoort en Bart Lukkes. Slagman Thijs van Luijk van de SB-vier was achteraf ook tevreden. “Het moet wel harder”, sprak de roeier van Skadi, “maar we zitten ook pas kort bij elkaar. Er is nog ruimte voor verbetering en het was zeker geen slechte race.”

Vervoort (l) en Lukkes (r)
Van Luijk zei bovendien blij verrast te zijn door het optreden van de dubbelvier met junioren Vervoort en Lukkes aan boord. Als oud-junior van Nautilus zal het gemak waarmee Vervoort, zelf een lid van de genoemde Rotterdamse roeivereniging, hem positief stemmen. Vervoort en Lukkes zijn inderdaad grote talenten. Elke boot waarin het duo van Nautilus en DDS plaatsnam kwam dit weekend winnend over de streep: in de jongens achttien categorie wonnen ze de dubbelvier, de acht en de dubbeltwee. Vervoort was bovendien op Hollandia, het Nederlands kampioenschap voor kleine nummers, ook al de sterkste in de skiff en toont zich daarmee de beste juniorenroeier van het moment. Bij de dames is eenzelfde soort oppermacht weggelegd voor Annick Taselaar. De roeister van de Maas deed dit weekend echter weinig mee, en was alleen op slag te bewonderen in de meisjesacht die Nederlands kampioen werd in de leeftijdsklasse tot 18 jaar. Aan het erevlot viel vervolgens nog een huzarenstukje te bemerken toen de ploeg weer weg wilde varen, maar Taselaar koste wat kost haar verenigingsgenoot Allard van den Hoven wilde feliciteren toen die de titel in de LSA2x won.

Rijstewafels en titels Een van de mooiste races van het weekend was de finale van de dames dubbeltwee. Voorafgaand aan de ARB werden Maaike Head en Rianne Sigmond (beiden Skadi), de lichtgewicht dubbeltwee namens Nederland, getipt als winnaars. Annemiek de Haan en Carline Bouw, het slagenduo van de nationale dubbelvier, dachten daar overduidelijk anders over. “Je hebt ons niet getipt voor de overwinning”, knipoogde de Haan quasi-beledigd voorafgaand aan de voorwedstrijd naar schrijver dezes. Even later voegde ze daar aan toe dat ze zich ondanks de voorspelling niet gewonnen zouden geven. Dat bleek in de finale. De lichte dames dubbeltwee liet er vanaf het begin geen gras over groeien en nam het initiatief in de race. Skøll was de enige ploeg die kon volgen maar zag zich na 1500 meter toch twee seconden achter Skadi. Het verschil in vermogen van de zware dames ten opzichte van de lichtgewichten liet zich in de eindsprint duidelijk gelden. De Haan en Bouw roeiden in de laatste 150 meter de Skadi-boot voorbij en wonnen met een bootlengte voorspreng. De tijd van het winnende duo was 6:52.95. Niet slecht. Dat Head en Sigmond tweede werden in 6:54.32 is uitzonderlijk te noemen. Het wereldrecord LW2x staat al sinds 2006 op 6:49.22. Om daar op de Bosbaan onder redelijke omstandigheden vijf seconden boven te zitten getuigt van klasse. En voor de critici: Head en Sigmond zouden die dag eigenlijk nog licht starten ware het niet voor het afgelasten van het LDSA2x-veld door een afmelding. “Ik heb de hele week rijstewafels gegeten voor niks”, zei Head na de race met een geacteerd pruilgezicht. De NK-titel was een mooie beloning geweest voor hun goede vorm, maar De Haan en Bouw waren deze dag gewoon de beste dames dubbeltwee.

De winst in andere velden was vaker voor de hand liggend. De lichte vier-zonder met Tycho Muda, Tim Heijbrock, Roeland Lievens en Vincent Muda bleek oppermachtig in de zware senioren-A vier-zonder. De tijd van 6:00.24 oogde een beetje als een kleine revanche voor de vierde plek in Bled. Vincent Muda haalde zondagochtend op het botenterrein die race ook nog aan. “We moeten nog wat oefenen op de start”, sprak de boegroeier wat timide. “Het verwachtingspatroon is alleen al hoog. Iedereen denkt dat we zomaar een medaille zullen gaan halen terwijl het veld gigantisch zwaar is.” Wijze woorden van de roeier van Skøll. De opmars van de vorig jaar geformeerde boot is imponerend, maar de concurrentie in de lichte vier-zonder is nu eenmaal moordend. De start van de Nederlandse vier is bovendien het zwakste punt van de ploeg. Ook tijdens de race om de nationale titel bleek dat. De lichte vier moest de eerste vijfhonderd meter nog twee andere ploegen voor zich dulden: de senioren-B vier-zonder (Nereus/Orca) en de verenigingsploeg van Gyas die later tweede zou worden. De tweede plek van Gyas is overigens een teken aan de wand. Rogier Blink en Nanne Sluis zijn extreem goed in vorm. Na hun sterke optreden in Duisburg noteerden ze zondag met een schuin windje mee een zeer knappe 6:31.87 – het baanrecord staat overigens al sinds 2002 op naam van Diederik Simon en Geert Cirkel met 6:26.68. De tweede plek in die wedstrijd was voor Joris Pijs en Paul Drewes, de twee lichtgewichte verenigingsgenoten van Blink en Sluis. Drewes lijkt weer hard op weg naar de nationale top na vorig jaar langdurig te zijn uitgeschakeld door overtraindheid. Ook Pijs kent al jaren pieken en dalen in zijn roeien en leek dit weekend zijn draai weer te hebben gevonden. Dat de roeiers aanspraak zouden kunnen maken op allerlei projecten lijkt een open deur, maar de keuzes van de bondscoaches zijn meer dan eens grillig. Een mondige roeier als Rogier Blink komt daarom al snel met zijn eigen idee. Op zijn Facebook solliciteerde hij openlijk naar een uitzending naar Luzern in de twee-zonder. Geen slecht idee natuurlijk. Blink en Sluis zouden sowieso een aanvulling zijn voor de groep van Dave McGowan en René Mijnders. Ook Drewes heeft aangetoond weer langzaam fit te worden. Klopt hij misschien al op de deur bij Jaap Schouten en Arnoud Greidanus als het gaat om de dubbeltwee. Het ‘vital partnership’ van weleer in ere hersteld? En Joris Pijs, die zou natuurlijk voor de lichte acht kunnen gaan. Het gerucht gaat dat de roeibond een uitzending – wellicht op eigen kosten – overweegt naar de wereldbekerontmoeting in Luzern. Welke acht mannen dat gaan worden is onduidelijk. Natuurlijk, er was een Nederlands kampioen te vieren, maar de boot die tweede werd herbergde nog genoeg roeiers met potentie en ervaring. En Stijn Verwey (Orca), Dion van Schie (Asopos de Vliet) en Björn van den Ende (Skøll) roeiden alledrie niet eens mee, maar maken gezien hun prestaties en ervaring genoeg aanspraak op een selectie.

Selectie is na het NK Groot dus weer een heet hangijzer. Wat te doen met de ploegen die goed scoorden op de eerste wereldbeker? Veranderen? Moet bijvoorbeeld kersvers Amerikaans kampioen Olivier Siegelaar in de acht worden gezet? En Meindert Klem? Wat te denken van de tot nog toe nog niet toonaangevende terugkeer van Roline Repelaer van Driel (Triton)? De vorm van nu is nog niet bepalend voor de vorm in november wanneer het WK plaats heeft en wanneer de toproeiers er moeten staan. Nog genoeg tijd voor de geblesseerden, afwezigen en herintreders om fit te worden en op de deur te kloppen van de KNRB. Geen wonder dus dat de dames acht op de NK niet ‘zomaar’ naar de finish voer. De ploeg van Pettersson had er ook voor kunnen kiezen om een bootlengte voorsprong te nemen op de senioren-B acht, maar voer daarentegen twee kilometer lang hard om aan te geven wat er allemaal mogelijk was. Een eindtijd van 6:08.92 was hun deel, een prima score. Dat de dames jonger dan 23 jaar er 11 seconden achter zaten was een bittere pil. Tien seconden was namelijk het maximum dat verloren mocht worden, anders zou de voorkeur van de coaches meer uitgaan naar een vier-zonder die op het WK onder 23 in Brest zal opereren.

Holland Acht in voorwedstrijd
Ook de zware mannen-selectie kent soortgelijke selectie-issues. Daarbij speelt niet zozeer een vermindering in het aantal personen die uitgezonden worden, maar juist een vermeerdering. Idealiter zouden er naar Nieuw-Zeeland een acht en één of twee andere ploegen gestuurd worden. De acht lijkt een zekerheid, maar wie er aan boord zullen zitten niet. Zonder de ervaren slag Diederik Simon en met Harmen Eefting in de gelederen kweten de mannen zich prima van hun taak. De race ging weliswaar niet geheel vlekkeloos, maar met 5:37 en ruim vijf seconden voorsprong op de senioren-B selectie mogen de mannen zich met recht Nederlands besten noemen. Er zit bovendien genoeg potentie in de groep om meerdere nummers hard te laten gaan.

Het was al met al een mooi weekend op de Bosbaan in Amsterdam. Het Nederlandse roeien zit ontegenzeggelijk in de lift en de bewijsdrang van de roeiers is groot. De vraag is nu naar welke etage de lift aan het gaan is. Als alle oranje ploegen op hetzelfde knopje drukken, hetzelfde doel voor ogen hebben, dan blijven we niet te veel haperen onderweg naar boven.


Uitslag Nederlandse Kampioenschappen Roeien 2010
NK Grote nummer (Bosbaan, Amstelveen)
5 en 6 juni 2010

Heren senioren

dubbel twee (SA2x

1. Nereus 6:23.78 Freek Robbers, Dirk Uittenbogaard
2. Laga/Proteus 6:26.27 Jelte van Oostveen, Bauke Vogelzang Kuipers
3. Nereus 6:28.78 Daan Brühl, Philip van der Linde

twee met stuurman (SA2+)

1. Argo 7:47.61 Jochem van der Hout, Lenny de Jaeger
2. Njord/Proteus 7:49.75 Arnoud Greidanus , Jaap Schouten
3. Nereus/Vidar 7:50.26 Arjan Griffioen, Sjoerd Dijkstra

dubbelvier zonder stuurman (SA4x)

1. Nereus/Skadi 5:56.03 Philip van der Linde, Ruben Knab, Daan Br=FChl, Thijs van Luijk
2. Proteus-combi 2 5:59.73 Bastiaan Vervoort, Bart Lukkes, Arnoud Greidanus, Jaap Schouten
3. Skadi/Nereus/Maas 6:02.19 Daan Weide, Allard van den Hoven, Marcel van Delden, Frans Goutier

vier zonder stuurman (SA4-)

1. Wil/Sk/Pro 6:00.24 Vincent Muda, Roeland Lievens, Tim Heijbrock, Tycho Muda
2. Gyas 6:06.92 Joris Pijs, Rogier Blink, Nanne Sluis, Paul Drewes
3. Nereus/Orca 6:10.54 Frank van der Ploeg, Jochem Beetsma, Govert Viergever, Bob van Velsen

acht met stuurman (SA 8+)

1. Proteus-combi 2 5:37.28 Vincent van der Want, Boaz Meylink, Kaj Hendriks, Harmen Eefting, Mechiel Versluis, Josef Klaasen, Olaf van Andel, Derk Noordhuis. stuur: Pieter Wiersum
2. Orca-combi 1 5:42.46 Erik Jan Freund, Thom de Visser, Boudewijn Röell, Peter van Schie, Jochum Beetsma, Frank van der Ploeg, Govert Viergever, Bob van Velsen. Stuur: Marc Hummelink
3. Skadi 5:53.63 1. Bastiaan vd Woude 2. Hugo van Velzen 3. Marnix Mus 4. Yorick Wilton 5. Gideon Valstar 6. Tim Smulders 7. Berend Poots 8. Thijs van Luijk st. Inger-Elze de Langen

Lichte heren senioren

vier zonder stuurman (LSA4-)

1. Argo/Aegir/Orca 6:06.10 Henk Jan Scholten, Thom van den Anker, Rutger Bruil, Jolmer van der Sluis
2. Skøll/Skadi/Vidar 6:07.16 Mickey van der Giessen, Peter van der Eerden,Pieter Rom Colthoff, Joeri Bruschinski
3. Nereus/Skøll/Okeanos 6:13.72 Peter Kromdijk, Mark Rottier, Steven van Dooren, Stephan van Gorp

dubbeltwee (LSA 2x)

1. Skadi/Maas 6:36.40 Daan Weide, Allard van den Hoven
2. Dordrechtsche 6:37.61 Erik Dietrich, Sander van der Matten
3. Nereus 6:44.44 Marcel van Delden, Frans Goutier

acht met stuurman (LSA 8+)

1. Orca-combi 5:44.40 Henk Jan Scholten, Thom van den Anker, Peter Kromdijk, Mark Rottier, Steven van Dooren, Stephan van Gorp, Rutger Bruil, Jolmer van der Sluis. Stuur: R. den Drijver
2. Triton 5:47.68 Jasper Versteeg, Ide Hingstman, Wouter Kluijfhout, Orestes Carpay, Gerco Beekhof, Marten Bus, Rik van Houwelingen, Derk Rom Colthoff. stuur: Maaike Kamps
3. Proteus-combi 5:48.30 Micky van der , Ties Corten, David ten Napel, Sander van Dijk, Daan Boonstra, Peter van der Eerden, Pieter Rom Colthoff, Joeri Bruschinski, s: Michiel Maas

Dames senioren

dubbeltwee (DSA 2x)

1. Skøll 6:52.95 Carline Bouw, Annemiek de Haan
2. Skadi 6:54.31 Rianne Sigmond, Maaike Head
3. Njord/Nereus 7:07.89 Nicole Beukers, Kirsten Wielaard

vier zonder stuurvrouw (DSA 4-)

1. Aegir-combi 1 6:57.94 Marjolein van Velthuijsen, Rianne Schoo, Rianne, Ellen Hogerwerf , Esm=E9e Ettema
2. Triton/Proteus/Nereus 7:09.50 Anna Afoichini, Tjitske Tjalma, Nienke van Hoogenhuyze, Jolijn Remmelink
3. Vidar/Skøll/Orca 7:17.41 Ellen Maas, Annique Priesterbach, Paulien Kramer, Kaye de Lange

acht met stuurvrouw (DSA 8+)

1. Nereus/Proteus/Orca
/Njord/Maas
6:08.92 Olivia van Rooijen, Chantal Achterberg, Claudia Belderbos, Jacobine Veenhoven, Sytske de Groot, Wianka van Dorp, Nienke Kingma, Femke Dekker, Femke. stuur: Anne Schellekens
2. Njord-combi 2 6:19.88 Annique Priesterbach, , Marjolein van Velthuijsen, Jenny de Jong, Marleen Verburgh, Rianne Schoo, Rianne, Ellen Hogerwerf, Esm=E9e Ettema, Charlotte Huber. stuur: Evi van der Graaf
3. Triton-combi 3 6:28.89 Maartje ten Barge, Emily van ‘t Wout, Kristel Kooij, Charlotte R=F6ell, Anna Afoichini, Tjitske Tjalma, Nienke van Hoogenhuyze, Jolijn Remmelink. stuur: Ae-Ri Noort




| Stuur dit bericht door | Printer vriendelijke pagina

"Trots en bewijsdrang heersen op NK Groot" | Inloggen/Aanmaken van een account | 7 reacties
Drempel
Alleen geregistreerde gebruikers kunnen reacties plaatsen.
De redactie neemt geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van onderstaande reacties. Hou de reacties graag netjes, en bij discussies niet anoniem.

Re: Trots en bewijsdrang heersen op NK Groot (Score: 1)
door Ide90 (--------------------------)
op maandag 7 juni 2010 - 21:16
Misschien is wel het noemenswaardig dat er 3 LSA8+ onder de 6:50 gingen. waarvan de winnaar Orca-combi in 6.44.40. Tweede een voledige acht triton acht in 5.47.68 wat geen slechte tijd is voor een verengings acht. Zij bleven de Proteus-combi met oudgedienden als Pieter Rom Colthoff en Joeri Bruschinski met 0.62. Dit geeft aan dat nivo in de LSA8+ goed was.

Re: Trots en bewijsdrang heersen op NK Groot (Score: 1)
door rgroenman op maandag 7 juni 2010 - 22:15
mooi verhaal weer. SA2- was trouwens op zondag en met wind mee dus.

Re: Trots en bewijsdrang heersen op NK Groot (Score: 1)
door jw3 op dinsdag 8 juni 2010 - 16:26
Misschien de SA2X ook nog toevoegen in de uitslagentabel, is de statistiek ook weer compleet
 

aanmelden  

 Loginnaam
 Wachtwoord
 Onthoud mij
Ben je nog niet geregistreerd? Je kunt je hier inschrijven.


gerelateerde links  

· ‘vital partnership’ van weleer
· kersvers Amerikaans kampioen Olivier Siegelaar
  
· Verslagen
· artikelen van michiel


© 1996-2012 Stichting NLroei - Luciastraat 10, 7555 VW Hengelo - tel. 074-2503534 - fax. 074-2452055 - info@nlroei.nl