NLroei Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft Klik alsjeblieft
inloggen

Follow nlroei on Twitter


onderdelen  

uitslagen
kalender
forums
fotoboek
video
blikkenlijst
trainingslog
links
zoeken
winkel
archief


zoeken  



winkel  

the perfect stroke
boek: Overwonnen


sponsors  

Klik alsjeblieft

Klik alsjeblieft

Klik alsjeblieft



wie is online?  

We hebben 78 gasten en 3 leden online. Je bent een anonieme bezoeker. Klik hier om in te loggen of gratis te registreren.


about  

over nlroei
nlroei op eigen site
foto's op eigen site
foto's nabestellen

twitter.com/nlroei


Verslagen Oranje roeiploeg blijkt na finales Bled een kleine zilvervloot
geplaatst door michiel op maandag 31 mei 2010 - 01:03

Na de ‘exhibition race’ werd er voor wat betreft de dames acht al rekening gehouden met een medaille. Dat ook de heren zich naar een plaats op het podium zouden roeien was wat meer verrassend. De twee zilveren plakken aan het eind van de finaleochtend bleken de enige voor de gehele Nederlandse equipe. De finaleplaatsen van de lichte mannen vier-zonder, de dames dubbelvier en de lichte dames dubbeltwee brachten geen medailles, maar wel respectievelijk twee vijfde plekken en één vierde. Tot tevredenheid stemmend? Het aantal medailles en de kleur ervan op deze eerste wereldbeker is hetzelfde als vorig jaar. Er was toen een echter een zilveren plak in het niet-Olympische nummer lichte mannen twee-zonder, nu is het twee keer zilver in de koningsnummers. Gezien de hoeveelheid inschrijvingen en de kwaliteit van de velden mag daarom gezegd worden dat Nederland over de hele linie op koers is voor mooie prestaties.

Aan de andere kant: is het met het WK nog ver weg – de kampioenschappen in Nieuw-Zeeland worden gehouden van 31 oktober tot en met 7 november dit jaar – niet wat voorbarig om de loftrompet af te steken over het Nederlandse roeien? Ontbraken niet nog genoeg landen die het de oranje equipe moeilijk kunnen maken in een later stadium van het seizoen? Niet alle ploegen van Nieuw-Zeeland deed mee, bijvoorbeeld. Australië ontbrak volledig, Amerika en Duitsland waren maar met een klein aantal roeiers aanwezig en ook Canada was nog niet in volle oorlogssterkte afgereisd. Kanttekeningen genoeg dus. Het simpele maar niet mindere waarheidsgetrouwe antwoord op de vraag of Nederland niet te vroeg juicht luidt ‘absoluut niet’. Natuurlijk, er waren wat tegenvallers in Bled. De eerder aangehaalde prestatie van de lichte mannen dubbeltwee, bijvoorbeeld. Jaap Schouten en Arnoud Greidanus waren zich er zeer van bewust dat hun optreden niet een groot succes was geweest, maar willen desondanks alles op alles zetten om tot de twee tot grotere hoogte te stuwen. Ongetwijfeld zullen ze daar nog wel een kans voor krijgen, iets wat misschien ook geldt voor David Kuiper en MItchel Steenman die teleurstellend laatste eindigden in de B-finale van de mannen twee-zonder.
Ook de vijfde plek van de lichte vier-zonder kan als tegenvallend worden bestempeld, ondanks de prima prestatie die de ploeg geleverd heeft door de finale te halen. Dat Tycho Muda, Tim Heijbrock, Roeland Lievens en Vincent Muda na een vrij dramatische eerste vijfhonderd meter nog terugkwamen in het veld en op de streep slechts een halve seconde verwijderd waren van het brons pleit voor hun vechtlust. De psychologische druk wordt echter met de wedstrijd groter. In de WK-finale van vorig jaar was het een snoek die roet in het eten gooide, deze eerste wereldbeker van het seizoen een mindere start. Wellicht zit volgende keer het geluk wél mee en komt de ploeg tot wasdom. Niet alleen ‘wij Hollanders’ houden namelijk rekening met de oranje lichte vier. Meermaals spraken de commentatoren van de FISA met lof over het kwartet; voornamelijk ging het daarbij om de potentie van de ploeg, die helaas niet tot uiting kwam in de race om de medailles in Bled.

Juist deze conclusie – potentie - is wat het Nederlandse roeien op de wereldbeker typeert. Skiffeur Roel Braas sloot zijn toernooi prima af met een achtste plek overall, een resultaat waar hij zo hard voor had gevochten dat hij na de race uitgeput uit zijn boot in het water gleed. Gezien de ervaring van de Okeanied biedt dit perspectief voor de toekomst, een conclusie die ook opgaat voor de vier-zonder van John Faulkner. De lichte vier voer immers geen vlekkeloze race. Met een ideale start had de ploeg een medaille behaalt, zonder twijfel. Ook de andere ploeg die dicht bij het podium was, de lichte dames dubbeltwee, had beter gekund. “Het was niet onze beste race”, zei slagroeister Maaike Head na afloop van de finale. “Wat dat betreft biedt dat veel perspectief.” Het duo van Skadi roeide vrijwel de gehele race drie seconden achter het podium. De ongenaakbare Amerikanen – met aan boord wereldrecordhoudster op de ergometer Ursula Grobler – waren vele malen sterker dan de rest. De Britse dames Goodsell en Hosking, die als tweede eindigden, zijn echter binnen bereik van de Nederlandse twee. Ook de dames dubbelvier, van alle finalisten verreweg de minst op elkaar ingespeelde ploeg, was niet compleet zonder kansen. Beukers gaf na de voorwedstrijd al aan dat de prestaties wisselend waren, iets wat ook in deze finale te zien was. Het niveau van de absolute wereldtop – Engeland en Oekraïne – kan het Nederlandse kwartet nog niet aan, maar groei is nog prima mogelijk. De Zwitserse dames (brons) moeten te pakken zijn en ook de Chinezen lagen lang erg dichtbij. De grote vraag die daarbij gesteld moet worden is of vooruitgang ten koste moet gaan van de medaillekansen van de acht.

De Nederlandse dames acht is ondanks wisselende opstellingen al jaren een solide medaillekandidaat. Ook nu er met Wianka van Dorp, Olivia van Rooijen en Kirsten Wielaard drie nieuwe roeisters aan boord zijn gezet kan de ploeg goed meekomen. Maar wat gebeurt er als toplanden als Amerika en Roemenië mee komen spelen. En Duitsland? Moeten de acht en de dubbelvier dan net als in de aanloop naar Athene 2004 samengesmolten worden tot één topploeg die een zekerheid is als het aankomt op de medailles in Nieuw-Zeeland? Of hebben beide ploegen afzonderlijk genoeg medaillekansen? Jacobine Veenhoven, een van de roeisters in de acht, was in elk geval te spreken over de huidige prestatie. “Het ging met de acht echt al heel snel heel makkelijk. Het aanpassingsvermogen in de groep is heel groot. Op het trainingskamp in Varese was iedereen erg te spreken over hoe soepel het ging.” Ook vorig jaar kwam de acht gemakkelijk op stoom, ondanks een gloednieuwe opstelling. Dit jaar, met weer nieuwe namen, is het dus niet anders. En meer groei is nog altijd mogelijk. “De derde vijfhonderd meter hebben we het laten liggen”, analyseerde Wianka van Dorp. Met andere woorden: daar kan het nog beter. En laten we wel wezen: de Britse dames zijn niet slecht. Sowieso presteerden de Engelsen dit toernooi weer uitzonderlijk goed, net als vorig jaar. In Banyoles won de Britse dames acht overigens ook goud. De rest van het seizoen waren ze vervolgens vrijwel nergens meer te bekennen in de race om de podiumplekken.

Eenzelfde soort kwestie als bij de vrouwen speelt ook bij de zware mannen. De acht eindigde als gezegd verrassend genoeg op de tweede plaats, en voerde zelfs ruim vijftienhonderd meter lang het veld aan. In de laatste vijfhonderd meter plaatste het Britse octet een beslissende versnelling en hield de Holland Acht ternauwernood vast aan de tweede plek voor de opstomende Chinezen en Polen. Een mooi resultaat, zeker gezien de hoeveelheid jongelingen in de boot. Aangezien Meindert Klem en Olivier Siegelaar over niet al te lange tijd weer naar Nederland zullen terugkeren, en ook het project van Steenman en Kuiper nog niet de gewenste resultaten oplevert, is het niet ondenkbaar dat de acht een kwaliteitsinjectie krijgt. Of beter nog: dat de acht in deze opstelling stappen zet richting de hoogste trede op het podium en dat de vier ervaren krachten het proberen in bijvoorbeeld de vier-zonder. De potentie is er in ieder geval. In Luzern zullen we zien of de bemanning van de zilvervloot verandert in goudhaantjes.




| Stuur dit bericht door | Printer vriendelijke pagina

"Oranje roeiploeg blijkt na finales Bled een kleine zilvervloot " | Inloggen/Aanmaken van een account | 1 reactie
Drempel
Alleen geregistreerde gebruikers kunnen reacties plaatsen.
De redactie neemt geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van onderstaande reacties. Hou de reacties graag netjes, en bij discussies niet anoniem.

Re: Oranje roeiploeg blijkt na finales Bled een kleine zilvervloot (Score: 1)
door mansvdv op dinsdag 1 juni 2010 - 19:40
Siegelaar, Klem, Hamburger en Blink.
Leuke 4x- toch? Eventueel seatracen met Simon als hij heimwee heeft.
 

aanmelden  

 Loginnaam
 Wachtwoord
 Onthoud mij
Ben je nog niet geregistreerd? Je kunt je hier inschrijven.


gerelateerde links  

  
· Verslagen
· artikelen van michiel


© 1996-2012 Stichting NLroei - Luciastraat 10, 7555 VW Hengelo - tel. 074-2503534 - fax. 074-2452055 - info@nlroei.nl