 Matthew Pinsent (midden) | Viervoudig olympisch kampioen Sir Matthew Pinsent debuteert dit voorjaar als official race umpire. De voormalige Oxford Blue oefent in de aanloop naar de 156ste Boatrace in wedstrijden van Oxford’s en Cambridge’s reserveteams. Zaterdag 20 maart Isis van Oxford tegen Leander 2 en donderdag 25 maart Goldie van Cambridge tegen Queen’s University Belfast. Op en rond genoemde dagen roeien ook de beide Blue Boats een generale repetitie voor The Boatrace van paaszaterdag 3 april: Oxford versus Leander 1 en Cambridge tegen de nationale acht van Tsjechië.
Sir Matthew Pinsent krijgt in de hem toegewezen oefenraces te maken met twee Nederlanders. Op bankje 6 van Isis roeit Boris LeFeber (ex Willem III en Okeanos) en op boeg van Goldie zit Wanne Kromdijk (ex Argo).
Sjoerd Hamburger roeit, zoals bekend, in het hoofdnummer van The Boatrace. In de testrace van Oxford, waain hij op 5 zit, treft hij met zijn ploeg sterke tegenstand van Leander met drie Britse olympiërs die bij de laatste Spelen van Beijing zilver veroverden in de acht. Tsjechië wordt tegen Cambridge voorgeslagen door de befaamde skiffeur Ondrej Synek.
Het is aannemelijk dat Sir Matthew Pinsent als umpire ook zal de debuteren in The Boatrace met het duel tussen Isis en Goldie die aan Oxford – Cambridge vooraf gaat. Isis is uit op een hattrick na zeges in 2008 en 2009. Tussen 2005 en 2007 won Goldie drie keer achter elkaar.
|